ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США скоротять чисельність військ в Європі на 7 тисяч осіб

Велика Епоха
Міністр оборони США Леон Панетта заявив у четвер про виведення з Європи двох американських бригад сухопутних військ і нарощування військової присутності на Близькому Сході та в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

Фото: Mario Tama/Getty Images
Фото: Mario Tama/Getty Images
«Сухопутні сили як і раніше залишаться пріоритетними для США, але чисельність їх на 7 тисяч зменшиться. Командування армії відкличе дві бригади (по 3,5 тис. у кожній — прим. ред.) з Європи та проведе ротацію військового персоналу в останніх підрозділах регіону», ― сказав міністр оборони. Ці плани США вже узгоджені з НАТО та отримали схвалення від союзників.

У той же час Леон Панетта наголосив, що в рамках програм партнерства та угод США і далі здійснюватимуть сухопутні операції на Корейському півострові, в Афганістані, Перській затоці та в інших країнах.

Зараз у Європі дислокується порядку 81 тис. американських військових. Із них половина перебуває на військових базах у Німеччині. Загальна ж чисельність збройних сил США становить близько 565 тисяч чоловік. До 2014 року Пентагон планує скоротити чисельність військових до 520 тисяч, а потім зменшити ще на 20 тисяч осіб, повідомляє РИА Новости.

Сполучені Штати переглядають свою військову стратегію у зв'язку з майбутніми великими скороченнями бюджетних асигнувань, через що американська армія не зможе собі дозволити утримувати таку кількість наземних військ.