• Брейвік не одноразово попереджав владу Норвегії про теракт

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Четвер, 12 січня 2012 року
Подвійного теракту 22 липня 2011 року в Норвегії, в результаті якого загинули 77 мирних громадян, можна було уникнути, якби влада країни вчасно відреагувала на повідомлення, що надійшли в екстрені служби. З'ясувалося, що Андерс Брейвік неодноразово дзвонив у правоохоронні органи і попереджав про свій злий намір, повідомляє WSWS.
Андерс БрейвікТак, у березні минулого року він зробив дзвінок до Центру державних послуг Норвегії та заявив, що збирається вчинити масове вбивство учасників молодіжного саміту Робочої партії Норвегії. Брейвік розповів і про свій маніфест на 1500 сторінках під назвою «Головний документ європейської культурно-консервативної революції», передає норвезька радіостанція NRK.
Оператор, який брав дзвінок, зафіксував усю розмову і записав дату дзвінка і навіть номер телефону та ім'я співрозмовника. Але не заявив про це в поліцію. Дані ж про дзвінки ультраправого терориста були виявлені вже після здійснення трагедії.
У травні та червні Брейвік зробив ще ряд дзвінків у різні державні служби країни і намагався поспілкуватися з активістами провідних політичних партій. Але його розмови не були сприйняті серйозно. Як тепер виправдовуються чиновники, у них було недостатньо інформації про ці дзвінки, і навіть після бійні вони не відразу пов'язали ті «тривожні дзвіночки» з подією.
Зараз відповідні служби почали розслідування у справі про дзвінки терориста.
Андерс Брейвік скоїв подвійний теракт через три місяці після першого попереджувального дзвінка. 22 липня 2011 року він залишив у центрі Осло біля канцелярії прем'єр-міністра замінований автомобіль, і через кілька хвилин пролунав вибух. В результаті загинули 8 осіб. Далі терорист за планом перемістився на острів Утоя, де відкрив стрілянину по підлітках у молодіжному таборі правлячої Норвезької робочої партії. Тут жертвами «лицаря-тамплієра» стали ще 69 осіб.
Нещодавно з'ясувалося, що в терористичні плани Брейвіка входили 30 різних об'єктів, серед яких були два ядерні реактори, королівський палац і нафтогазові платформи. Зараз обвинувачений перебуває під вартою в'язниці Іла та очікує судового процесу, який розпочнеться 16 квітня 2012 року.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...