ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна вирішуватиме газове питання мирним шляхом

Велика Епоха
Микола Азаров тисне руку Володимиру Путіну у Новоогарьово, резиденції російського прем'єра під Москвою 20 грудня 2011 року. Фото: YANA LAPIKOVA/AFP/Getty Images
Микола Азаров тисне руку Володимиру Путіну у Новоогарьово, резиденції російського прем'єра під Москвою 20 грудня 2011 року. Фото: YANA LAPIKOVA/AFP/Getty Images
Українська влада запевняє, що суперечки, що з’явилися між Києвом і Москвою щодо обсягів споживання російського газу, не призведуть до чергової «газової війни».

«Навіщо нам із російськими братами воювати? Ніколи в житті ми навіть говорити про це не збираємося і не будемо», — заявив сьогодні Азаров на відкритті новозбудованої ділянки автодороги «Київ — Ірпінь».

«Безумовно, є економічні інтереси у нас і у них. Росіяни отримали надзвичайно вигідний для себе документ і тримаються за нього обома руками, а ми їм говоримо, що крім документа, існує ще життя. Домовимося», — зазначив український прем'єр.

Київ уже близько двох років намагається переконати Москву переглянути газовий контракт, укладений у 2009 році з Росією урядом Юлії Тимошенко, яка сьогодні відбуває термін ув’язнення в одній з українських колоній за підписання цієї угоди.

Нинішня ціна на російський газ для України перевищує $400 за 1000 кубометрів, що розглядається Києвом як акт дискримінації із боку Росії.

Розбіжності в газовому питанні вже приводили до «війн» у 2006 році і в січні 2009-го, коли кілька європейських країн залишилися без газу через суперечки між Києвом і Москвою щодо ціни на газ і транзит.

Нині Київ планує знизити споживання російського газу з 52 млрд кубометрів, як передбачено контрактом, до 27 млрд. Москва називає плани Києва неможливими.

Очікується, що Київ спробує в черговий раз вирішити «газове питання» з Росією 15 січня в Москві.

Між тим, українська влада заявляє, що має намір замінити споживання газу використанням вугілля.

«Якщо казати про використання вугілля замість газу, коли газ коштує $416, як зараз, використовувати вугілля доцільно і економічно обґрунтовано», — сказав Азаров.

«Але якщо вартість газу знизиться приблизно до 220 доларів за тисячу кубометрів, то використання вугілля в порівнянні з газом стає неефективним», — зазначив він.