• ЗМІ: З Польщі вивезені важливі відомості про співробітників концтабору Освенцім

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 17 січня 2012 року
Засоби масової інформації були опубліковані повідомлення про те, що в Польщі знайшли та вивезли за кордон важливі архівні документи про співробітників концтабору Освенцім (Аушвіц). У зв'язку з цим працівники музею цього колишнього нацистського табору смерті направили в прокуратуру скаргу.
Люди які вижили в таборі Освенцім-Біркенау. Січень 1945 рПредставник музею Павло Савицький повідомив наступні подробиці агентству AFP. До нього потрапили відомості про двох громадян Німеччини, які виявили три ящики з документами на південному заході Польщі. У цих секретних архівах містяться дані про співробітників адміністрації табору, які в період Другої світової війни працювали в Аушвіці, повідомляє Радіо Свобода
Савицький вважає, що ці документи повинні бути передані польській владі, оскільки, судячи з опису, мають велику історичну цінність.
Концентраційний табір Освенцім-Біркенау став синонімом масового знищення нацистами євреїв, циган та інших народностей. Тільки в газових камерах табору було знищено мільйон чоловік. Ще 200 тисяч полонених загинули через нелюдське поводження, голод, хвороби і медичні експерименти. У 1944 році тут щодня вбивали до шести тисяч чоловік.
Аушвіц був створений за указом Генріха Гімлера в 1940 році на відстані 60-ти км на південному заході від Кракова. У 1941 році цей комплекс був обладнаний газовими камерами та розширений. У газових печах жертв вражали газом «Циклон-Б», який виробляв у повітрі отруйні пари. Люди гинули протягом кількох хвилин. Потім трупи масово спалювали в гігантських крематоріях.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...