ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Біля берегів Італії зазнав аварії лайнер з 4200 пасажирами на борту

Велика Епоха
У ніч на Старий Новий рік круїзний лайнер «Costa Concordia» з 4200 пасажирами на борту, зазнав аварії біля італійського острову Джильи, натрапивши на риф. Врятували близько 4000 пасажирів із членами екіпажу. Загинули 6 людей, 50 отримали поранення, більше 16 ще розшукуються у водах, повідомляє агентство TMNews.

Фото: Фото: ANDREAS SOLARO/AFP/Getty Images
Фото: Фото: ANDREAS SOLARO/AFP/Getty Images
Як заявив капітан Франко Скеттіно, судно натрапило на скелі, які не були позначені в навігаційній карті. Для порятунку пасажирів задіяні рятувальні шлюпки з береговою охороною, судна, що перебувають поблизу та вертольоти.

Серед пасажирів було близько 1000 італійців, 500 німців, 160 французів, 100 росіян, 35 українців та ін. Мер острова Джиліо Серджо Ортеллі заявив, що число загиблих у результаті аварії може зрости. З росіян і українців ніхто не постраждав, повідомляє прес-секретар МЗС України Олександр Дикусаров.

Лайнер перебував у круїзі і по дорозі з порту Сівітавеккіа недалеко від Риму повинен був зайти в порти Барселони, Савони, Марселя, Пальма-де-Майорки, Палермо та Кальярі. Увечері 13 січня Лайнер зачепив днищем піщану мілину біля узбережжя регіону Тоскана, неподалік від італійського острову Джиліо, нахилився на правий борт і почав тонути.

Операція з пошуку зниклих безвісти осіб триває.

За фактом аварії корабля та загибелі людей прокуратура тосканської провінції Гроссетто порушила кримінальну справу. Правоохоронні органи Італії затримали капітана Скеттіно, який покинув судно до завершення евакуації пасажирів. Його підозрюють у ненавмисному вбивстві. Згідно з італійським законодавством, Скеттіно загрожує до 12 років позбавлення волі.