ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Українці із затонулого італійського лайнеру збираються подавати до суду

Велика Епоха
Із 35 українців, які врятувалися після корабельної аварії Costa Concordia, 27 осіб повернулися 15 січня додому. Тепер вони збираються подавати до суду, щоб вимагати компенсації за втрати і моральну шкоду. Ще п'ять українців прибудуть в Україну на цьому тижні. Троє залишилися відпочивати в Італії.

Фото: ANDREAS SOLARO/AFP/Getty Images
Фото: ANDREAS SOLARO/AFP/Getty Images
У «Бориспіль» більшість із них прилетіли в чужому одязі, який їм дали місцеві жителі. Так, потерпілий одесит розповідав репортерові газети «Сегодня»: «Багато хто вже спав, коли лайнер натрапив на рифи. Люди рятувалися в одній спідній білизні та рятувальному жилеті».

Свідки також відзначили, що після зіткнення їх близько 40 хвилин не пускали до шлюпок, заспокоюючи, що все в порядку. Лише через годину командир теплоходу подав сигнал лиха.

Інший пасажир Costa Concordia ― Олександр Борисов із Ялти —прокоментував джерелу: «Про подію можна писати книгу. За ці години проявилося все ― як підлість і боягузтво, так і непоказне геройство моряків і пасажирів лайнеру, які на своїх плечах витягали з кают інвалідів та жінок, що втратили свідомість. Також була і повна розгубленість основної частини команди, яка не знала, що їм робити... Слов'яни ― єдині, хто проявив себе, об'єднавши людей та заспокоюючи їх. Вони не рятувалися, а інших рятували! Наш лікар, який надавав допомогу постраждалим, віддав свою куртку якійсь дівчинці. У той же час у нього була поранена дружина, і він не міг допроситися у моряків і місцевого медперсоналу дати йому бинта. На наступний день у готелі «Хілтон» компанія вивісила величезне оголошення з вдячністю російським і українським пасажирам за мужню поведінку під час трагедії».

Тепер потерпілі українці заявили, що мають намір подавати на італійську компанію до суду, щоб компенсувати збитки від круїзу. Вартість одних квитків на лайнер становила від 300 до 1050 євро. Юристи підтримують це рішення і кажуть, що подавати можна і навіть потрібно. «Відсудити потонулі речі реально, однак процес може розтягнутися на роки, оскільки судитися з компанією будуть тисячі людей», ― зазначив адвокат Михайло Ільяшев.

Круїзний лайнер Costa Concordia зазнав аварії біля італійського острову Джильї в ніч із 13 на 14 січня 2012 року. На його борту було понад 4200 пасажирів і членів екіпажу. Загинуло 6 осіб, більше 70 отримали травми, 15 ― досі ще не знайдені. Власники судна визнали, що капітан відхилився від курсу, тому й натрапив на рифи. Тепер над ним та його помічником має бути суд і в разі визнання їхньої провини, їм загрожує до 10 років в'язниці.