ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

На будівництво будинків у префектурі Фукусіма пішло 5700 тонн радіоактивного щебеню

Велика Епоха
У японській префектурі Фукусіма для відновлення доріг і будівництва нових будинків після аварії 11 березня 2011 було використано більше 5700 тонн радіоактивного щебеню.

Фото: DAVID GUTTENFELDER/AFP/Getty Images
Фото: DAVID GUTTENFELDER/AFP/Getty Images
Як повідомляє агентство ІТАР-ТАСС з посиланням на владу префектури, небезпечний для здоров'я будівельний матеріал був здобутий із кар'єру, що розташований у забороненій зоні навколо АЕС «Фукусіма-1», недалеко від села Наміе.

Зараз експерти перевіряють новозбудовані будинки на безпеку проживання в них людей. Рівень радіації тут виявився вище звичайного, проте про точні показники не повідомляється. За оцінками місцевої влади, в Фукусіма побудовано від 60 до 100 таких будинків.

У той же час радіоактивний щебінь і гравій — не єдиний матеріал, заражений у результаті аварії на «Фукусіма-1». Після масштабних витоків радіації на атомній станції перевищення норм радіоактивності були виявлені у воді, тваринах і продуктах у ряді японських префектур у районі 20—30 кілометрової зони відчуження. Зараз тут ведуться активні роботи з дезактивації місцевості.