ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У США вихідця з України засудили до 200 років в'язниці

Велика Епоха
Бруклінський суд Нью-Йорку засудив 24-річного Максима Гельмана ― іммігранта з України — до 200 років за вбивство кількох людей.

Гельмана, якого західні ЗМІ назвали «бруклінським маніяком», визнали винним у листопаді минулого року. Сам він також визнав себе винним: у вбивствах, у збройному нападі та замаху на вбивство, повідомляє New York Post.

Як написано в матеріалах суду, 11 лютого 2011 року він під час конфлікту зарізав свого вітчима Олександра Кузнєцова через побутову суперечку з матір'ю за автомобіль. Потім на цій машині він відправився до 20-річної дівчини, яка відштовхувала його залицяння, і завдав їй 11 ножових ударів. Тут же він зарізав її матір.

Після цього вбивця угнав 2 автомобілі, поранивши ножем водіїв. Збив на смерть пішохода. На наступний день був затриманий у метро за нанесення ножових поранень пасажиру в метро.

Психіатрична експертиза визнала злочинця осудним. Сам же Гельман, який емігрував до США разом із матір'ю в 1994 році, був наркоманом і займався розповсюдженням у Брукліні наркотиків. Раніше він неодноразово потрапляв у поле зору нью-йоркської поліції.

Газета New York Daily News пише, що, вже перебуваючи за ґратами, маніяк розповів про вбивство ще шести осіб, а також про те, що коли в лютому вбивав чотирьох осіб, був нормальний та не перебував під дією наркотиків. «Того дня я мав намір убити більше людей, але тих не було вдома», ― зізнався він слідству.

Виносячи вирок, суддя назвав Максима Гельмана «жорстоким злочинцем і соціопатом». Звинувачення включало в себе 13 пунктів.