ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Віталій Кличко звернувся до ЮНЕСКО через вертолітний майданчик Януковича

Велика Епоха
Лідер партії «УДАР» Віталій Кличко спільно з депутатами своєї фракції направив до ЮНЕСКО листа з проханням розглянути проблему «системного знищення» Дніпровських схилів Києва та «незаконної передачі території в приватні руки», повідомляє прес-служба партії.

Будівництво вертолітного майданчика Януковича. Фото: interesniy-kiev.livejournal.com
Будівництво вертолітного майданчика Януковича. Фото: interesniy-kiev.livejournal.com
У зверненні наголошується, що Дніпровські схили перебувають під охороною ЮНЕСКО. Депутати закликали міжнародну організацію прийняти резолюцію, яка б попередила українську владу про санкції за їхні незаконні дії.


Так, у листі сказано: «У грудні 2010 року Київрада передала в оренду ТОВ «Амадеус Ко» 2,18 га земельних ділянок на Парковій дорозі в Києві строком на 25 років, для будівництва об'єктів транспортної та інженерної інфраструктури. Було зрозуміло, що для Президента України там побудують вертолітний майданчик. Однак сьогоднішні масштаби цього будівництва перевищили всі норми: окрім величезної ділянки розважального характеру, тут, ймовірно, ще з'явиться офісно-торговий центр».

У листі партії «УДАР» зазначається, що активне будівництво тут почали ще задовго до рішення міської ради, а сьогодні за зведенням «багатоповерхового об'єкта невідомого призначення спостерігає весь Київ». При цьому, як пишуть депутати, слідом за будівництвом знищується зелена зона, під загрозою опинилася і частина Маріїнського парку.

Віталій Кличко доклав до листа всі необхідні документи і фотографії та закликає ЮНЕСКО уважно розглянути ситуацію зі знищення схилів Дніпра в Києві й відреагувати на неї.

Лідер партії «Удар» також навів у листі кілька десятків прикладів незаконної роздачі в приватні руки охоронної території дніпровських схилів. Зокрема, Національного ботанічного саду.

Згідно з рішенням депутатів Київради щодо виділення ТОВ «Амадеус КО» землі в Печерському районі, кошторисна оцінка орендованої земельної ділянки складає більше 67,5 тис. грн, а орендна плата ― 2,26 млн грн.