ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Більшість українців готові допомагати міліції — соціологи

Велика Епоха

Соціологи кажуть, що більшість українців готові надати допомогу міліціонерам у виконанні ними своїх професійних обов’язків.

Фото: Євген Верес/The Epoch Times Україна
Фото: Євген Верес/The Epoch Times Україна
Згідно з результатами дослідження, проведеного соціологічною групою «Рейтинг», близько 70% опитаних громадян висловили готовність допомагати українським міліціонерам у правоохоронній діяльності. Серед них 14% готові допомогти за будь-яких умов. Трохи більше половини респондентів можуть надати допомогу за умови, що це не зашкодить їхнім інтересам або інтересам їхніх близьких.

Такі висновки досліджень представив сьогодні Олексій Антипович, директор групи «Рейтинг», виступаючи в Києві на прес-конференції, присвяченій питанням довіри правоохоронним органам і оцінкам їхньої діяльності з боку українських громадян.

На запитання щодо розподілу відповідальності між громадянами і правоохоронними органами за виконання законів у країні Антипович відповів, що, на думку абсолютної більшості опитаних, відповідальність несуть обидві сторони.

«65% опитаних сказали, що це спільна відповідальність і правоохоронних органів, і громадян. Чверть респондентів вважають, що це виключно відповідальність правоохоронних органів», — зазначає експерт.

Разом із тим, зазначають соціологи, наміри громадян далеко не завжди реально підтверджуються діями.

Так, протягом останнього року 16% опитаних стали свідками скоєння правопорушень іншими особами (6% — кілька разів), але лише третина з них повідомила про це в міліцію. 11% респондентів були свідками фактів хабарництва, зловживань із коштами та майном держави, однак лише кожен шостий із них повідомив про це в міліцію.

Соціологи кажуть, що в дослідженні взяли участь 1000 респондентів з усіх регіонів України віком від 18 років. Опитування було проведене в період із 16 по 24 грудня минулого року.