Соціологи кажуть, що більшість українців готові надати допомогу міліціонерам у виконанні ними своїх професійних обов’язків.
Такі висновки досліджень представив сьогодні Олексій Антипович, директор групи «Рейтинг», виступаючи в Києві на прес-конференції, присвяченій питанням довіри правоохоронним органам і оцінкам їхньої діяльності з боку українських громадян.
На запитання щодо розподілу відповідальності між громадянами і правоохоронними органами за виконання законів у країні Антипович відповів, що, на думку абсолютної більшості опитаних, відповідальність несуть обидві сторони.
«65% опитаних сказали, що це спільна відповідальність і правоохоронних органів, і громадян. Чверть респондентів вважають, що це виключно відповідальність правоохоронних органів», — зазначає експерт.
Разом із тим, зазначають соціологи, наміри громадян далеко не завжди реально підтверджуються діями.
Так, протягом останнього року 16% опитаних стали свідками скоєння правопорушень іншими особами (6% — кілька разів), але лише третина з них повідомила про це в міліцію. 11% респондентів були свідками фактів хабарництва, зловживань із коштами та майном держави, однак лише кожен шостий із них повідомив про це в міліцію.
Соціологи кажуть, що в дослідженні взяли участь 1000 респондентів з усіх регіонів України віком від 18 років. Опитування було проведене в період із 16 по 24 грудня минулого року.