ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Через аварію на очисній станції в Бортничах постраждають Черкаси та Канів - еколог

Велика Епоха
Аварія, що сталася сьогодні вночі на очисній станції в Бортничах, киянам екологічною катастрофою не загрожує, тому що столиця розташована вище за течією від Лівобережного колектора, де стався обвал. А от мешканцям Черкас, Канева та Новоукраїнки, які п'ють воду з Дніпра, не позаздриш.

Сьогодні о 0:30 на території БСА виник провал 10х10х8 метрів на Лівобережному колекторі самопливу. Фото: rus.newsru.ua
Сьогодні о 0:30 на території БСА виник провал 10х10х8 метрів на Лівобережному колекторі самопливу. Фото: rus.newsru.ua
Про це повідомив, директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко, пише ТСН. «Жителі Черкас, Канева та Новоукраїнки, які користуються водою з Дніпра, будуть хлебтати фекалії», ― сказав він. Борейко майже не сумнівається в можливій екологічній катастрофі. Він сказав, що крім людей, може постраждати і риба. Масштаби катастрофи залежатимуть від того, наскільки швидко будуть ліквідовані наслідки аварії.

«Вдарили морози, Канівське водосховище вкрите кригою. Попадання кисню в річку обмежене. Якщо фекалії потрапили у водосховище, риба почне гинути, погіршиться екологічна ситуація», ― побоюється еколог.

Начальник Київводоканалу Валерій Ченч сказав, що керівництво Київводоканалу ще в 2008 році просило виділити 36 млн грн на ремонт Бортницької станції аерації. Тоді тут стався витік мулу. В результаті вміст органічних і мінеральних речовин у сім разів перевищив норму. А в 2009 році на мулових полях сталася пожежа.

Сьогодні о 0:30 на території БСА виник провал 10х10х8 метрів на Лівобережному колекторі самопливу. Діаметр обвалу становив 3 метри. Для ліквідації наслідків аварії, термінового капітального ремонту та модернізації потрібно близько двох місяців, 30% колекторів і 4 млн грн, заявив Валерій Ченч.

На Бортницькій станції аерації (БСА) очищаються всі побутові стічні води столиці, включаючи стоки промислових підприємств після первинного очищення. Також БСА приймає стоки з Ірпеня, Вишневого, Ворзеля, Гостомеля, Борисполя, Вишгорода, Бучі та Коцюбинського.