ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Пошукові роботи загиблих на Costa Concordia припинені через переміщення лайнера

Велика Епоха
Пошукові та аварійні роботи на лайнері Costa Concordia, який зазнав аварії поблизу італійського узбережжя Тоскани, сьогодні були припинені через те, що прилади зафіксували зрушення корпуса судна за течією та сповзання його зі скель на глибину.

Фото: VINCENZO PINTO/AFP/Getty Images
Фото: VINCENZO PINTO/AFP/Getty Images
Керівництво берегової італійської охорони обіцяє найближчим часом відновити пошукові операції на Costa Concordia, передає ИТАР-ТАСС. «Зараз ми відслідковуємо переміщення лайнера. Як тільки воно припиниться, ми продовжимо пошуки. До цього часу ми не можемо до нього наближатися через штормову зимову погоду», ― повідомили рятувальники.

Також незабаром із баків аварійного судна буде відкачано 2 тисячі тонн палива, інакше воно виллється в море і завдасть шкоди екології західного узбережжя Італії. Поки витоків не виявлено. Відкачування займе кілька тижнів. Після цього почнеться другий етап операції. Лайнер або відбуксують у порт, або розберуть по частинах на місці. Для повної ж ліквідації наслідків аварії потрібні місяці.

Costa Concordia зазнав аварії біля острову Джильї 13 січня 2012 року о 22:00 за місцевим часом. За останніми даними, підтверджено смерть 11 осіб. Ще 28 вважаються зниклими безвісти. Серед них 13 германців, 6 італійців, 4 француза, 2 американця (пасажири) і 3 члени екіпажу: угорець, індус і перуанець, повідомляють італійські ЗМІ. Одночасно велика група постраждалих пасажирів із різних країн заявила про намір подати колективний позов на компанію-власника.