ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Апеляційний суд підтвердив зняття звинувачень із Кучми

Велика Епоха
Київський Апеляційний суд сьогодні визнав законним постанову Печерського суду про скасування кримінальної справи відносно другого Президента України Леоніда Кучми про його причетність до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. У відповідь потерпіла сторона подасть касаційну скаргу.

Фото: SERGEI SUPINSKY/Getty Images
Фото: SERGEI SUPINSKY/Getty Images
Колегія суддів Апеляційного суду зачитала текст рішення: «Постанова Печерського районного суду Києва від 14 грудня 2011 року, яким була задоволена скарга адвокатів Леоніда Кучми та скасовану постанову про порушення проти нього кримінальної справи, залишити без змін».

Адвокат Кучми Віктор Петруненко заявив пресі, що сьогодні Апеляційний суд виправив похибки, допущені Генпрокуратурою. А остання має право подати касаційну скаргу, пише РИА Новости.

Валентина Теличенко ― адвокат вдови Мирослави Гонгадзе заявила, що вважає рішення Апеляційного суду незаконним. «Кримінально-процесуальний кодекс передбачає касацію, тому ми будемо обов'язково подавати касаційну скаргу», ― сказала адвокат.

Як повідомлялося раніше, кримінальну справу проти другого екс-президента Леоніда Кучми було порушено 21 березня 2011 за перевищення службових повноважень, що спричинили вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

Проте Конституційний суд ухвалив у жовтні 2011 року, що обвинувачення не може ґрунтуватися на свідченнях, зібраних незаконним шляхом. Таким чином, 13 грудня 2011 Печерський райсуд визнав незаконною постанову Генпрокуратури України про порушення кримінального процесу щодо Леоніда Кучми. У відповідь на це рішення Генпрокуратура подала апеляцію 19 грудня минулого року.