ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Петро Ющенко вражений живописом китайських майстрів

Велика Епоха
Народний депутат України Петро Ющенко захоплений сміливістю китайських художників, які розповідають про сучасні тортури в комуністичному Китаї, порівнюючи це із світлим променем у темряві.

Старший брат екс-президента України Віктора Ющенка відвідав міжнародну художню виставку «Істина Доброта Терпіння» в Києві. Сюжети картин розкривають тему добра і зла в сучасному світі, а також красу вдосконалення людини.

Деякі автори полотен — художники з Канади, США, Японії і Тайваню — особисто пережили жорстоке переслідування за свої переконання в КНР, оскільки займаються духовною практикою Фалунь Дафа (також відома як Фалуньгун), послідовників якої комуністичний режим із 1999 року піддає гонінням.

«Те, що вони бачать — ефект медитації, показують просвітління, показують мучеників — це вже світло. У їхньому комуністичному середовищі — це світло. Ми повинні розуміти, що це за середовище. Ми ж пережили майже століття цього лиха. А що таке комунізм — це, перш за все, богоборство», — сказав Ющенко в інтерв'ю Великій Епосі.

Всіх авторів об'єднує захоплення практикою Фалунь Дафа, з якою вони познайомилися в різний період часу. Її філософське вчення ґрунтується на принципах істина, доброта і терпіння. Фалуньгун також включає комплекс енергетичних вправ, які, за словами його послідовників, позитивно впливає на здоров'я людини.

Ющенко, член парламентського комітету з питань культури і духовності, вважає, що кожен по-своєму бачить істину, але вічні духовні цінності єдині як для китайців, так і українців.

«Та картина, де зображений сам Будда і рівні всесвіту, розміщення світлих і небесних сил, а також тих пекельних підземель, — все це дуже схоже на християнські поняття, — каже Петро Ющенко. — І переходи між цими рівнями, і причинність цих переходів, чому падають і чому піднімаються — ці принципи християнам дуже знайомі».

выставка Истина Доброта Терпение1
выставка Истина Доброта Терпение1

Фото: Володимир Бородін/The Epoch Times Україна

Серед художніх полотен, сюжети яких засновані на реальних подіях, деякі зображують в'язнів совісті, які магічним чином скинули кайдани з рук і виходять із в'язниці, поки охоронці сплять.

Ющенко каже, що для християн така тема не нова. «Таке ж диво сталося в п'ятдесятих роках першого століття з апостолом Петром. Він також був у темниці, і Господь звільнив його — кайдани впали, відкрилися двері, варта заснула так само, як і зображено на цій картині», — розповідає він.

«Я вірю, що таке диво дійсно могло статися з китайськими мучениками. Тому що все одно це боротьба добра і зла, яка може проявитися в такій досить ексцентричній формі. Але це потрібно побачити — не форма головне, а зміст», — зазначає депутат.

выставка Истина Доброта Терпение2
выставка Истина Доброта Терпение2

Фото: Володимир Бородін/The Epoch Times Україна

«Комунізм — це не партія, це — хвороба. Комунізм виділяє себе тим, що він заперечує творіння і присутність Бога, а також відсутність душі. Комуніст скаже, що вони всі — творіння хаосу. І від цього всі біди. Адже якщо ти проти Бога, то з ким ти? Третього немає, є ще лукавий», — каже Ющенко.

На багатьох картинах символічно зображена присутність небесних сил, які, за задумом картин, надають мученикам сили відстоювати свої переконання під час тортур і знущань у китайських в'язницях.

Петро Ющенко переконаний, що кожна людина без допомоги небесних сил ні на що не здатна.

«Коли ми оцінюємо свої вчинки або чужі вчинки, або ж якісь події, ми завжди повинні задуматися, а хто цим людям так допомагає? Тому що без допомоги свого ангела, допомоги невидимих сил, люди ні на що не здатні», — говорить депутат.

«Хто ж допомагав Леніну, Троцькому, Сталіну? Цим світським ієрархам допомагали біси. А тут хто допомагає цим мученикам, які там зображені? Безумовно, ангел-охоронець».

Міжнародна виставка «Істина Доброта Терпіння» демонструвалася в одній із київських галерей по вулиці Грушевського, 9 з 10 по 19 січня 2012 року.