ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Микола Азаров кличе іноземних інвесторів в газові проекти України

Велика Епоха
Прем'єр-міністр України Микола Азаров запрошує іноземних інвесторів у проекти зі збільшення видобутку газу в Україні. Про це він учора заявив на міжнародній конференції «Природний газ і енергетичне майбутнє України», що відкрилася в Києві.

Фото: Spencer Platt/Getty Images
Фото: Spencer Platt/Getty Images
«Наша геологічна структура і родовища здатні в найближчому майбутньому відновити видобуток газу тих об’ємів, які ми мали. Це показують звіти наших газовиків і нафтовиків. Ми знаємо перспективні райони, на яких треба зосередити зусилля. Ми були б вдячні тим інвесторам, які прийшли б разом із нами на ці перспективні родовища», ― сказав прем'єр.

Він також підкреслив, що зараз перед країною стоїть завдання знизити залежність від імпортованого російського газу. «Сьогодні наша задача ― зменшити залежність від дуже дорогого імпортованого нами газу», ― сказав головний міністр.

Зазначимо, в компанію «Нафтогаз Україна» входять 3 дочірні компанії, 5 дочірніх підприємств, 2 державних акціонерних товариства та 2 відкритих акціонерних товариства. Зокрема, «Укртрансгаз» є частиною газотранспортної системи України, управляє 13 підземними сховищами газу; «Укрнафта» ― найбільший український виробник скрапленого газу.
Також до Нафтогазу входять такі компанії з видобутку і переробки газу як, «Чорноморнафтогаз», «Укргазвидобування», «Укрнафта». Всього в експлуатації перебуває 234 родовища. У загальному балансі використання первинних енергоресурсів України частка нафти і природного газу становить 61%.