ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Америці та Канаді йде вимирання кажанів

Велика Епоха
Грибкова хвороба під назвою «синдром білого носу» стала причиною загибелі 6,7 млн кажанів у США та Канаді, повідомляє РИА Новости з посиланням на американський Центр біологічного різноманіття .

Фото: MICHAL CIZEK/AFP/Getty Images
Фото: MICHAL CIZEK/AFP/Getty Images
Вперше хвороба була виявлена 6 років тому. У 2009 році жертвами синдрому білого носа стали 1 млн рукокрилих особин.

У минулому році американські біологи довели, що провиною всьому стала грибкова інфекція Geomyces destructans, яка вражає шкіру летючих мишей, залишаючи на всіх відкритих частинах тіла білий наліт у вигляді пудри. В результаті тварина виснажується і вмирає. Особливо інтенсивно розмножується грибок під час зимової сплячки ссавців.

Захисники тварин зазначають, що висока смертність кажанів дозволяє зробити висновок: «Природа Північної Америки переживає найзначнішу епізоотію за всю історію спостережень».

Нещодавно Конгрес США навіть виділив $4млн на дослідження та попередження цієї хвороби. Проте вчені екологи вважають, що цих коштів не достатньо.

Експерт Центру біорізноманіття Моллі Меттсон (Mollie Matteson), який досліджує кажанів, вважає, що деяким видам американських кажанів загрожує повне вимирання. «Безумовно, виділення коштів на боротьбу з синдромом білого носа радує, але нова хвиля жертв дає тривожний сигнал до того, що б ми поспішали і зробили набагато більше».