• Нігерійська поліція виявила вісім саморобних бомб

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Понеділок, 23 січня 2012 року

Після серії вибухів, що сталися 20 січня на півночі Нігерії в місті Кано, місцева поліція сьогодні виявила вісім кустарних бомб в автомобілях, які стояли на узбіччі дороги.

У день перестрілок і терактів із боку радикального ісламістського угруповання «Боко Хаарам» місто Кано було усипане тілами загиблих, число яких сягнуло 215, повідомляє газета «Лідершіп». Зараз у місті введена комендантська година.

Генерал нігерійської армії Іммануїл Абеджирін прокоментував ситуацію: «Армія взяла під контроль забезпечення безпеки в Кано. На вулицях міста патрулюють військові загони і оглядаються будівлі».

Хвиля терактів охопила Нігерію після травневих президентських виборів 2011 року, в яких перемогу здобув християнин Джонатан Гудлак. Відповідно до прийнятого закону, пост президента західноафриканської країни представники мусульманської та християнської конфесій очолюють по черзі. Однак секту «Боко Хаарам» це не влаштовує, таким чином угруповання шляхом терактів домагається введення в Нігерії шаріату та викорінення в країні сучасної системи західної освіти.

За статистичними даними, в країні сповідують іслам більше половини жителів Нігерії. Решта ― це, в основному, християни.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...