ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

МВФ наполягає на підвищенні тарифів на послуги ЖКГ - Тігіпко

Велика Епоха
МВФ вимагає від України підвищити тарифи на житлово-комунальні послуги. Але, поки уряд не планує подібних заходів і пропонує компенсувати витрати за рахунок госбюджтних засобів. Про це сьогодні заявив на брифінгу в прес-центрі Будинку Уряду віце-прем'єр міністр ― міністр соціальної політики Сергій Тігіпко.

Віце-прем'єр міністр ― міністр соціальної політики Сергій Тігіпко. Фото: SERGEI SUPINSKY/Getty Images
Віце-прем'єр міністр ― міністр соціальної політики Сергій Тігіпко. Фото: SERGEI SUPINSKY/Getty Images
«Я чітко заявляю, що в тому форматі, який був закладений до цього, підняття тарифів не буде в Україні. У нас є свої пропозиції, які ми в цей раз обговорювали: яким чином нам компенсувати витрати з бюджету. І у нас є багато пропозицій за рахунок чого це зробити. Підняття тарифів на послуги ЖКГ ― це вже буде завершальний етап, але не з цього треба починати», ― зазначив міністр.

Одним з рішень компенсації витрат Тігіпко назвав розгортання програми по енергозбереженню, перед тим як підійти до підняття тарифів.

«У нас є своє бачення тієї реформи, яку необхідно реалізувати, щоб у підсумку підійти до підняття тарифів. Для цього у нас повинні бути досить серйозні кредитні лінії, і в першу чергу для населення. Для того щоб люди могли поміняти вікна та двері з метою енергозбереження. Щоб вони могли купити новий котел. Щоб за рахунок зменшення кількості споживання газу вони могли вийти на те, на що виходила східна Європа. Там скрізь піднімалися тарифи, але перед цим випереджаючими темпами проводилися заходи з енергозбереження. Найважливіше було те, що коли людина отримувала платіжку, у нього була одна і та ж цифра, а при цьому тарифи підвищувалися, тому що країна займалася утепленням будинків, довгостроковими і дешевими кредитами. І тоді це буде ось такий ― комплексний погляд на вирішення цієї проблеми», ― сказав він.

Поки ж Міжнародний валютний фонд (МВФ) не надав Україні черговий кредит, через невиконання українською стороною умов підписаного з ним меморандуму. А Сергій Тігіпко зазначив, що хоча жодних остаточних рішень немає, але зустрічі керівників тривають. Наступні переговори відбудуться через 2―3 тижні.

Нагадаємо, українська делегація в особі першого віце-прем'єра ― міністра економічного розвитку і торгівлі України Андрія Клюєва, міністра фінансів Валерія Хорошковського і Сергія Тігіпко виїхали до США 24 січня 2012 року, де провели переговори з головою місії та з керівництвом МВФ про виділення Україні чергового транш-кредиту.