ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Прем'єр Австралії втратила туфельку, тікаючи від розлючених аборигенів

Велика Епоха
Сьогодні, в День Конституції Австралії, прем'єр-міністр країни Джулія Гіллард і лідер опозиції Тоні Еббот були заблоковані в одному з ресторанів Канберри після невдалої офіційної заяви останнього.

Евакуація Джулії Гіллард. Фото з сайту couriermail.com.au
Евакуація Джулії Гіллард. Фото з сайту couriermail.com.au
Обурення багатьох аборигенів викликала заява Еббота про недоцільність існування наметового посольства в світлі намірів влади закріпити права аборигенів у Австралії.

Слідом за цим висловлюванням близько 200 прихильників наметового посольства оточили ресторан The Lobby, де проходила церемонія вручення нагород. Розлючена юрба перекрила вихід із закладу і почала стукати по вітрині ресторану, скандуючи: «Ганьба!», «Расисти!». В цей же час у наметового посольства в центрі столиці зібралися близько 1,5 тисячі осіб і правозахисники, що відстоюють права аборигенів.

Щоб вивести обох чиновників із ресторану, був викликаний спецназ і загін поліцейських. Близько 50 правоохоронців прикривали Гіллард і Еббота, які поспіхом покидали заклад через задні двері. Поки вони бігли до своєї машини, глава уряду по дорозі посковзнулася і втратила свою туфельку. Протестувальники підібрали її та оголосили своїм «бойовим трофеєм», повідомляє Herald Sun.

Після того, як перелякані політики опинилися в машині, натовп, що біг за ними, і тут не залишив їх. Демонстранти намагалися переслідувати машину, бити по даху і капоту.

Багато австралійських аборигенів асоціюють День Австралії з днем жалоби і вторгнення європейців на Зелений континент. Аборигени вважають себе істинними господарями цих земель і називають 26 січня 1788 року, коли капітан Артур Філіп заснував тут Новий Південний Уельс, початком втрати своїх прав. Тому корінні австралійці докладають усіх зусиль, щоб відновити свої права і повернути повагу до своєї давньої культури і традицій.