ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Новозеландським екологам довелося розстріляти десятки китів

Велика Епоха
У Новій Зеландії близько ста китів викинулися на берег острову Південний. Незважаючи на спроби врятувати морських ссавців, 33 з них знову повернулися до берегу. Тепер, за рішенням місцевої влади сьогодні вранці китів, що перебували на суші майже добу, розстріляли, щоб зменшити їхні страждання.

Фото: FRED TANNEAU/AFP/Getty Images
Фото: FRED TANNEAU/AFP/Getty Images
Після обстеження морських гігантів ветеринари заявили, що тварини повністю дезорієнтовані, і в них пошкоджені деякі життєво-важливі органи. Тільки 17 особин вдалося врятувати, повідомляє радіо «Ехо Москви».

«На жаль, ми безсилі перед природою, яка зараз не на стороні китів. Ми двічі виводили особин на глибоку воду, але вони все одно повернулися назад. У них немає жодного бажання плисти в бік океану. Сили залишили їх», ― сказав представник Управління з питань захисту та збереження дикої природи Нейджел Маунтфорд.

Він додав, що тепер тіла мертвих китів-гринд перевезуть у дюни.

Поки вчені не можуть знайти причину масових самогубств китоподібних, які почастішали останнім часом. Однією з версій вони вважають шуми в океані, створювані від двигунів морських суден або під час нафтовидобутку.