ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Засновник WikiLeaks стане телеведучим політичного ток-шоу

Велика Епоха
З середини березня 2012 року інтернет-журналіст і засновник сайту Wikileaks Джуліан Ассанж відкриє нову телепрограму, де виступить у ролі ведучого. Темою циклу ток-шоу стане майбутнє міжнародного співтовариства, повідомляється на його сайті.

Джуліан Ассанж.Фото:GEOFF CADDICK/AFP/Getty Images
Джуліан Ассанж.Фото:GEOFF CADDICK/AFP/Getty Images
«У своїх телепередачах я відкрию вікно в майбутній день у бесіді з тими, хто його будує. Рухаємося ми до утопії або антиутопії, і яким шляхом ми далі підемо? Це прекрасна можливість для обговорення бачення світу моїх гостей у новій телепередачі, яка дасть відповіді на ці питання», ― сказав він.

Цикл 30-хвилинних передач буде виходити щотижня в 10 блоках і транслюватиметься по кабельному, супутниковому і наземному телебаченню, з охопленням аудиторії понад 600 млн осіб. Гостями його передач стануть головні політичні фігури, відомі громадські діячі, експерти й мислителі.

Австралієць Джуліан Ассанж став відомим після скандальної публікації на своєму сайті 100 тисяч секретних документів про хід війни в Афганістані і розстріл там мирних жителів. У зв'язку з цим у США проти нього порушено кримінальну справу про шпигунство. Два роки тому засновник Wikileaks був заарештований у Великобританії, але потім звільнений під заставу.

У той же час дві молоді жінки з Швеції звинувачують Ассанжа в зґвалтуванні і сексуальних домаганнях. На наступному тижні лондонський суд вирішить питання про видання обвинуваченого до Швеції. Ассанж не визнає своєї провини і вважає, що справа проти нього сфабрикована. Він також побоюється, що після екстрадиції до Швеції його можуть передати США, де йому загрожує довічне ув'язнення.

У 2011 році австралійський журнал Zoo Weekly назвав Ассанжа «найгіршим австралійцем року».