ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Киргизії вже більше тисячі ув’язнених зашили собі роти

Велика Епоха
У Киргизії число ув'язнених, що зашили собі роти на знак протесту проти свавілля тюремних працівників, перевищило тисячу. Вчора акцію підтримали 1090 чоловік у трьох СІЗО і семи колоніях, передає K-News.

Основна маса злочинців, які зашили собі роти, з бішкекського СІЗО №1, де 10 днів тому відбулися безлади.

Вранці 24 січня близько 400 засуджених в згаданому СІЗО оголосили масову голодовку і зашили собі роти. Таким чином, вони висловили протест проти жорстокого придушення спецназом недавнього бунту, в ході якого загинув один ув'язнений. У держслужбі виконання покарань (ДСВП) стверджують, що він помер не від побоїв, а передозування наркотику.

У свою чергу, родичі засуджених заявили, що акція по зашиванню ротів стала викликом на висловлювання глави ДСВП Шейшенбека Байзакова, що ув'язнені не голодують, а харчуються передачами. Тому, як повідомляє АКИpress, вони зашили собі роти, щоб довести владі, що дійсно нічого не їдять.

Байзаков у відповідь заявив, що на поводі в організаторів акції не піде і в разі необхідності голодуючих годуватимуть примусово.

Бунти в киргизьких колоніях суворого режиму не рідкісне явище. У 2008 році в ході заворушень було вбито двох правоохоронців.