• Експерти прогнозують порушення з боку влади на виборах-2012

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Четвер, 26 січня 2012 року

Керівник моніторингової групи «Соборність заради Свободи» Олександр Данилюк переконаний, що влада буде перешкоджати участі на парламентських виборах незалежних кандидатів, а особливо кандидатів-мажоритарників.

«Ми пам’ятаємо всі місцеві вибори 2010 року: тоді десятки кандидатів на пост міських голів були об’єктами кримінального переслідування. Багато з них в період безпосередньо передвиборчої кампанії навіть були взяті під варту», — наголошує Данилюк.

За його словами, на неузгоджених із владою кандидатів тиснули податкова, управління боротьби з економічною злочинністю, СБУ, проводили профілактичні бесіди. Проте далеко не всі, хто зазнав подібних переслідувань, продовжували відстоювати свої права.

Перший у цьому році випадок тиску на незалежного кандидата зафіксувала «Соборність заради Свободи» по відношенню до Аркадія Корнацького. Голова ГО «Селянський Фронт» і власник ТОВ «Агрофірма Корнацьких» був, за тогорічним дослідженням тижневика «Коментарі», найбільш вірогідним переможцем виборів у мажоритарному окрузі в місті Первомайську Миколаївської області. Відомий він і в колах аграріїв, зокрема за критику останньої земельної реформи уряду в низці публікацій.

Адвокат підприємця Євген Ніколенко стверджує, що після оприлюднення результатів дослідження на Аркадія Корнацького почала тиснути податкова. З грудня минулого року Податкова інспекція здійснила 8 спроб провести позапланову податкову перевірку, хоча ініціювати таку перевірку може тільки обласна податкова адміністрація. І в той час як термін дії старого свідоцтва платника ПДВ Аркадія Корнацького спливає через 4 дні [30 січня], нового він отримати не може.

Паралельно з цим проти підприємця порушили кримінальну справу за фактом ухилення посадовими особами фірми від сплати податків, так, що формулювання «посадовими особами» виключає можливості отримати постанову для її оскарження. Таким чином, підприємець був поставлений у глухий кут, а функціонування його фірми — заблоковане.

Інформацію про цю ситуацію та подібні випадки правопорушень Олександр Данилюк обіцяє передавати в ОБСЄ і закликає незалежних кандидатів на майбутніх парламентських виборах не боятись відстоювати свою позицію.

«Коли міжнародні моніторингові структури, такі як ОБСЄ та інші приїжджають у день виборів і намагаються слідкувати за фальсифікаціями, за умови, коли на цих виборах будуть балотуватися тільки ті, кого вибере адміністрація Президента, то потреб у таких фальсифікаціях не буде», — стверджує Олександр.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...