ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У столиці Єгипту проходить «П'ятниця гніву»

Велика Епоха
Хвиля протестів захлеснула столицю Єгипту. Активісти різних партій та рухів, а також представники Союзу революційної молоді організували масштабну акцію протесту під назвою «П'ятниця гніву».

Фото: Jeff J Mitchell/Getty Images
Фото: Jeff J Mitchell/Getty Images
Як повідомляє телеканал Найл-Ньюз, біля телецентру площі Тахрір у Каїрі зібралися тисячі людей. Вони пікетують національне телебачення і радіо на набережній Нілу. Учасники проведуть близько десяти ходів протесту, які завершаться на центральній площі столиці.

Протестувальники вимагають передання влади обраному парламенту від Вищої ради збройних сил Єгипту і зміни керівників державних ЗМІ.

Інші учасники акції «П'ятниця гніву» від різних партій і рухів вимагають справедливого суду над колишнім президентом Хосні Мубараком і його наближеними, а також виплати компенсації сім'ям загиблих у зіткненнях із армією та поліцією.

Тисячі активістів організації Союз революційної молоді вже кілька днів проводять демонстрації в єгипетській столиці. Вони заявили, що не підуть із вулиць доти, поки не доб'ються виконання своїх вимог.

А в місті Наг-Хаммаді, розташованому на півдні Єгипту, з протестом виступили єгипетські християни. Близько 1,5 тисячі коптів протестували тут проти вбивства двох торговців із числа християн, які були застрелені невідомими біля їхнього магазину.

Раніше Вища рада збройних сил виконала одну з вимог протестувальників: скасувала режим надзвичайного стану в Єгипті, що діяв у країні з 1981 року.