ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Підприємці поскаржилися Януковичу на свавілля митників

Велика Епоха

Представники підприємців Одещини надіслали телеграму Віктору Януковичу з проханням захистити їх від бюрократичного свавілля та хабарництва з боку митних органів та забезпечити можливість працювати.

Учасники прес-конференції Асамблеї ГО малого і середнього бізнесу та громадського руху «Вільний простір», 26 січня 2012 р. Фото: Євген Верес/The Epoch Times Україна
Учасники прес-конференції Асамблеї ГО малого і середнього бізнесу та громадського руху «Вільний простір», 26 січня 2012 р. Фото: Євген Верес/The Epoch Times Україна
Як повідомила Галина Вдовина, заступник голови профспілки з питань митного регулювання, 25 січня Президенту України було направлено звернення від імені близько 5000 вантажоперевізників, експедиторів та митних брокерів, які обслуговують перевезення вантажів в Одеському та Іллічівському морських торговельних портах.

«Ми відправили досить відверту телеграму гаранту нашої Конституції Януковичу Віктору Федоровичу, в якій говоримо відкрито, що хабарі і корупція досягли апогею», — повідомила представник профспілки.

У телеграмі підприємці просять Президента вжити заходи для наведення порядку в пунктах пропуску через державний кордон та на внутрішніх митницях.

За перебування в порту понад норму автомобіля та контейнера нараховуються фінансові санкції, що врешті-решт змушує вантажовласника платити хабаря за отримання дозволу на вивезення законного вантажу, йдеться в телеграмі представників малого бізнесу.

«Жоден контейнер не може вийти без сплати хабаря злочинцям з контролюючих органів. Схема рекету дуже проста, — зазначено в телеграмі, — без будь-яких пояснень митники не приймають та не оформлюють документи на контейнери, затримуючи транспорт в порту».

Водночас вільне розмитнення в портах дозволяється лише фірмам наближеним до керівництва Державної митної служби (ДМСУ) та іншим «блатним» компаніям, стверджується в телеграмі.

«Сьогодні не пройти кордон і не провести абсолютно „білий“ вантаж на внутрішню митницю не давши хабара від $500 до $2000 за один контейнер», — додала представник вантажоперевізників.

За її словами, неодноразово протягом 2011 року співробітники митної служби були затримані на гарячому за отримання хабарів.

Однак, за словами представниці профспілки з питань митного регулювання, всі попередні дії автоперевізників щодо захисту від незаконних дій посадовців митних органів не дали результатів.

«Було подано величезна кількість звернень з фактами конкретних порушень митників в прокуратуру, на ім’я Пшонки, в ДМСУ — вищому керівництву митної служби. Проте на сьогодні жоден службовець митної служби не поніс покарання. Навпаки, вони отримують звання генерала, їх переводять на інші посади», — додала Вдовина.

За словами представників підприємців інших регіонів України, протягом останнього року на малий бізнес збільшився податковий, бюрократичний та корупційний тиск.

Олександр Супрунюк, координатор громадського руху «Вільний простір», каже, що малі підприємці мають намір об’єднатися міцніше та створити єдиний координаційний центр для захисту своїх прав. Також вони заявили про намір провести акції протесту в кінці лютого в Харкові, а в березні — в Дніпропетровську.

Телеграма подана 25 січня Президенту України Віктору Януковичу від представників автоперевізників Одещини. Фото: Євген Верес/The Epoch Times Україна
Телеграма подана 25 січня Президенту України Віктору Януковичу від представників автоперевізників Одещини. Фото: Євген Верес/The Epoch Times Україна