ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

МЗС Канади поставив на терези торговельні інтереси з КНР та права людини

Велика Епоха
Під час офіційного візиту до Шанхаю канадський міністр закордонних справ Джон Берд підняв у КНР два важливих питання для Канади. Це торгово-економічні відносини і дотримання прав людини, які так цінує канадська сторона, — повідомляє з Канади кореспондент Великої Епохи Метью Літл.

Джон Берд на брифінгу з китайськими журналістами після виступу представників ділових кіл в Шанхаї 20 липня. Фото: theepochtimes.com
Джон Берд на брифінгу з китайськими журналістами після виступу представників ділових кіл в Шанхаї 20 липня. Фото: theepochtimes.com
У середу, завершивши свій візит до Шанхаю, канадський міністр заявив китайським журналістам про те, що порушення прав людини в КНР не повинні заважати Канаді налагоджувати зв'язки зі «стратегічним партнером». Він зазначив, що крім сприяння КНР у зміцненні таких демократичних цінностей, як верховенство закону, він має намір розвивати торговельні зв'язки з Китаєм.

Захищаючи свою позицію, у відповідь на громадські коментарі, Джон Берд послався на інших торгових партнерів Канади: «Ви кажете, що комуністичним режимом Китаю були вбиті мільйони китайців. Але інші країни, такі як Німеччина та Росія, теж пережили важкі часи. І зараз ми з ними співпрацюємо та розглядаємо їх як своїх союзників».

Проте пан Берд не згадав ту обставину, що нині ліберальною Німеччиною, більше не правлять нацисти, а в Росії, хоча вона й не є «маяком демократичного прогресу», але політв'язні не мучаться в сибірських ГУЛАГах.

У Китаї, проте, сотні тисяч людей перебувають ув'язненими в трудових таборах. У Німеччині та Росії лідери, які здійснювали геноцид, у минулому. Адже портрет колишнього вождя КПК Мао продовжує висіти на площі Тяньаньмень. А люди з релігійними чи політичними поглядами часто зіштовхуються з жорсткою реакцією режиму, який відповідальний за загибель 60 мільйонів людей.

Раніше пан Берд неодноразово обіцяв у коментарях журналістам до і під час своєї поїздки до КНР, що у нього буде два однаково важливих пріоритетів у Китаї: втілення канадських торгових інтересів і права людини.

Берд заявив журналістам, що під час його зустрічі з китайською владою, він піднімав питання про права людини, зокрема важке становище Фалуньгун, і питання канадського уйгура Хусейна Джела, який нині ув’язнений у Китаї. Але мабуть, ці питання обговорювалися «за закритими дверима» у приватних зустрічах з китайськими лідерами і представниками Комуністичної партії Китаю.

Відзначимо, за оцінками Міжнародної Амністії, Китай залишається однією з найгірших країн із дотримання прав людини, через що «режим компартії стикається з усе частішими заворушеннями в країні», повідомляється в звіті організації за 2011 рік. «КНР б'є усі рекорди з порушень прав людини», ― наголошується в документі.
Джон Берд на брифінгу з китайськими журналістами після виступу представників ділових кіл в Шанхаї 20 липня. Фото надано МЗС і міжнародної торгівлі Канади