• Євросоюз допоможе Греції уникнути банкрутства

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 21 лютого 2012 року
Після більше 13 годин нічних переговорів міністри фінансів країн Євросоюзу прийняли програму з виділення фінансової допомоги Греції.
Євросоюз допоможе Греції уникнути банкрутстваЗгідно з програмою, країни ЄС виділять Афінам €130 млрд, щоб уникнути банкрутства, яке могло б статися 20 березня — в день виплат за держоблігаціями, повідомляє Бі-бі-сі з посиланням на голову групи міністрів фінансів країн єврозони, прем'єр-міністра Люксембургу Жан-Клода Юнкера.
За надання чергового траншу Греція натомість повинна до 2020 року зменшити державний борг до 120,5% валового внутрішнього продукту (ВВП). Як вважає глава МВФ Крістін Лагард, в рамках прийнятої програми цей крок «поставить Грецію в дуже вигідну позицію».
Дізнавшись про прийняту угоду країнами єврозони, міністр фінансів Греції Евангелос Венізелос зазначив, що тепер буде очікувати закінчення довгого періоду невизначеності.
У результаті п'яти років рецесії борг Греції досяг 160% ВВП. Щоб досягти до 2020 року затвердженого в жовтні 2011 р. показника 120%, уряд Грецької Республіки пішов на введення жорстких заходів економії в країні. Але поки ці кроки не привели до зростання економіки, і, навпаки, спровокували численні запеклі протести серед населення. Минулого тижня депутати парламенту Греції прийняли черговий пакет заходів зі скорочення в держсекторі пенсій і заробітних плат на €3,3 млрд, що викликало нові протести.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...