• Збитки від холодів у Росії непередбачувані - аграрії

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 15 лютого 2012 року
Південні райони Росії в нинішньому році можуть втратити половину врожаю винограду. Озимі теж під загрозою. Такі невтішні прогнози зробили експерти, підраховуючи збитки від морозів для сільського господарства на величезній території ― від Атлантики до Уралу.
Збитки від холодів у Росії непередбачувані ― аграріїНайсильніше небувалі морози вдарили по південних регіонах Росії. Так, за оцінками аграріїв, у цьому році країна може не тільки втратити половину врожаю винограду, а й абрикосів, персиків, слив, аличі, а також пшениці, пишуть «Вести».
З позначкою «майже точно» про істотні втрати в кісточкових культурах кажуть у шести аграрних секторах федерації: Ставропіллі, Кубані, Калмикії, Астраханській та Ростовській областях.
Окремо відзначено Дагестан, де метеослужба не фіксувала таких сильних і тривалих холодів уже 124 роки. Загальний збиток для галузі тут становить кілька мільярдів рублів, повідомляє міністерство сільського господарства Республіки. За попередніми оцінками, в сільських угіддях Дагестану вимерз виноград на 10 тисячах гектарах виноградників, збиток також понесли 7000 гектарів садів і 40 тисяч гектарів озимих. Зараз фермери шукають шляхи, як зберегти те, що залишилося.
З тривогою очікують березня ще п'ять регіонів Росії, серед яких Урал і Тюмень. Тут під час морозів більше місяця не було снігу. А для озимих це загроза.
Перші тести на півдні Росії вже показали 30―50%-ю загибель плодових бруньок у виноградних ліз. У Краснодарському краї ― і того більше. Винороби тепер турбуються не стільки через майбутній врожай, скільки про довгостроковий збиток, адже 30% неврожаї були і в минулому році. А на відновлення винних господарств потрібні роки.
На другому місці за ступенем завданого морозом удару ― кісточкові: абрикоси, персики, слива, алича. Тільки в Астраханській області морози погубили 75% бруньок абрикосів, персиків і слив.
Однак не одна Росія підраховує зимові збитки. В Європі також промерзла земля, і урожай ранніх овочів та фруктів став під питанням. Так, конфедерація фермерів Італії оцінила втрати від морозів в аграрній галузі на €150 млн. У Франції деякі овочі за тиждень подорожчали у півтора-два рази.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...