• Харківський суд приступив до другої справи Тимошенко

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 9 лютого 2012 року

У Київському районному суді Харкова сьогодні розпочався розгляд чергового позову СБУ проти Тимошенко у справі ЄЕСУ.

Ні адвокатів, ні самої підсудної в залі суду немає. Зате багато журналістів, яким суд заборонив вести в залі відео-або аудіозапис, передає кореспондент сайту «Главное» з місця подій. З боку обвинувачів були присутні представник прокуратури і слідчий СБУ Микола Грабік. 

Судді оголосили, що Юлія Тимошенко відсутня в суді на основі медичної довідки, наданої Качанівською колонією. «Стан здоров'я Юлії Тимошенко не дозволяє їй бути присутньою на судовому засіданні», ― зазначено в документі. Причина ж відсутності адвокатів не відома, як заявили судді, захисники були попереджені вчасно.

Слідство і прокуратура вважають, що ознайомитися з матеріалами кримінальної справи до 28 березня захисту Тимошенко і підсудній цілком достатньо. Відповідне подання вони передали суду для встановлення терміну, після чого судді віддалилися в дорадчу кімнату для визначення свого рішення.

Тимошенко раніше заявляла, що ознайомиться з 71-томною справою (в кожному з яких по 190 аркушів), як тільки дозволить стан її здоров'я. Захисник Андрій Кожем'якін зовсім відмовився від цього дійства. Сергій Власенко ознайомився поки тільки з одним із томів.

СБУ звинувачує Тимошенко в ухиленні від податків на суму більше 4,7 млн грн, а також у розкраданні, службовій фальсифікації та незаконному відшкодуванні податку на додану вартість на суму понад 25 млн грн, в ухиленні від сплати прибуткового податку на суму 681 тис. грн. Розкрадання бюджетних коштів здійснювалося офшорними компаніями корпорації «Єдині енергетичні системи України» шляхом впровадження фінансової схеми приховування валютної виручки.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...