• У Лондоні відкрили вулицю без правил дорожнього руху

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 8 лютого 2012 року
У Лондоні відкрили найдовшу в світі вулицю, на якій немає правил дорожнього руху. Але одне, негласне, все ж таки є: швидкість руху автотранспорту тут не повинна перевищувати 30 км на годину, але як показав досвід, автотранспортники не набирають і цієї межі.
У Лондоні відкрили вулицю без правил дорожнього рухуОновлена вулиця Ексибішн Роуд (Exhibition Road) розташована в Кенсінгтоні ― найбільш відвідуваному кварталі британської столиці. Реконструювали її 3 роки. На створення «найбезпечнішої дороги у світі», як назвали її чиновники, пішло 36 млн євро, повідомляє EUROMAG. http://www.euromag.ru/catalogs/auto/17771.html
Майже на кілометрі Ексибішн відсутні бордюри і тротуари. І машини, і пішоходи можуть тут пересуватися там, де їм хочеться. Унікальність цієї дороги ще в тому, що на ній немає знаків обмеження швидкості. Велику увагу приділено інвалідам. Так, пішохідні зони по кожній стороні вулиці відділені від транспортних зон чорними залізними ґратами на дренажних каналах, маркуванням і ребристими смугами вздовж них. Цей «знак» попереджає сліпих і людей зі слабким зором про вхід у зону руху транспорту. А гладка поверхня вулиці полегшує рух господарям інвалідних колясок.
Як показала практика ідеї «без заборон», водії ведуть тут себе набагато уважніше і більш відповідально, ніж на звичайних дорогах ― звертають більше уваги на пішоходів.
В майбутньому столичні архітектори хочуть засадити Ексибішн Роуд деревами, ще чіткіше розмежувати пішохідні і транспортні зони. Так, тротуари вони хочуть розділити для тих, хто поспішає у справах, і для тих, хто розглядає вітрини магазинів.
Ексибішн Роуд ― не єдина така вулиця у світі. Кілька років тому в Нідерландах відкрилася подібна до неї. Безпека тут відзначена також як дуже висока.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...