• Греція захищається стіною від біженців із Турції

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 7 лютого 2012 року

Греція почала будівництво паркану вздовж 206-кілометрового сухопутного кордону з Туреччиною. Як заявив грецький міністр, це буде свого роду захистом від нелегальних іммігрантів, що намагаються перетнути територію країни.

«Грецьке суспільство більше не може приймати стільки незаконних іммігрантів, ― заявив в інтерв'ю агентству новин TODAY'S ZAMAN у понеділок міністр внутрішніх справ Греції Христос Папуціс. ― Ми почали зводити паркан на сухопутному кордоні, щоб припинити несанкціоновану імміграцію... Це буде схоже на стіну між США і Мексикою».

Турецько-грецький кордон став однією з найбільш небезпечних меж Європейського союзу. Північна межа стала найпопулярнішим місцем для нелегальних іммігрантів із таких країн, як Ірак, Пакистан і Афганістан, які намагаються потрапити через сухопутний кордон Греції з Туреччиною в Європу. «Нині 9 із 10 біженців використовують Грецію як трамплін, щоб потрапити в ЄС», ― повідомляє «Фронтекс», європейське агентство з управління оперативним співробітництвом на зовнішніх кордонах держав-членів. За даними на листопад минулого року, Греція заарештовувала від 250 до 140 нелегальних іноземців на день.

Верховний комісар ООН у справах біженців неодноразово закликав Грецію посилити боротьбу з нелегальною імміграцією.

Таким чином, Греція вжила відповідних заходів, які вона вважає необхідними для захисту своїх кордонів, повідомляє газета Sabah із посиланням на доповідь МЗС Греції.

Турецька влада відмовляється публічно коментувати рішення територіального сусіда побудувати паркан на кордоні. Раніше турецька сторона провела переговори з ЄС про реадмісію нелегальних іммігрантів, і в результаті був досягнутий прогрес.

Зведений 2,5-метровий паркан навколо сухопутного грецько-турецького кордону буде обнесений колючим дротом і забезпечений камерами відеоспостереження.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...