• Брейвік вимагає від суду негайного звільнення

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Понеділок, 6 лютого 2012 року
Правий екстреміст Андерс Берінг Брейвік сьогодні був доставлений до суду в Осло. Норвезький бойовик, який у липні минулого року вбив 77 чоловік у подвійному теракті, зажадав від суду негайно його звільнити.

Брейвік вимагає від суду негайного звільненняСвою вимогу обвинувачений пояснив тим, що масове вбивство, яке він зробив, було не чим іншим, як «превентивним ударом проти зрадників держави».

За повідомленням норвезьких ЗМІ, підсудний зробив свою заяву в залі суду в присутності близько 80 родичів жертв розстрілу і постраждалих і понад 160 журналістів.

Брейвік також висловив протест проти складу суду та назвав його «упередженим». На захист йому була надана лише одна хвилина. На цей раз правоохоронці дозволили фотографувати норвезького бойовика.

Брейвік скоїв масове вбивство на острові Утойя та теракт в урядовому центрі в Осло 22 липня 2011 р. Екстреміст також мав у своїх терористичних планах ще 30 різних цілей. У їхньому числі: нафтогазові платформи, королівський палац і два ядерних реактори. Вбивці, якого експерти визнали осудним, загрожує до 21 року позбавлення волі.
Підписатися:

Коментарі