ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Представники ООН і МАГАТЕ перевірять ядерні об’єкти Ірану

Велика Епоха
Делегація представників *МАГАТЕ та ООН прибула до Ірану для огляду ядерних центрів країни, повідомляє іранський телеканал Press TV.

Мета візиту шести чиновників та експертів ― переконатися, що іранська ядерна програма прозора, і не спрямована на розробку ядерної зброї. У планах делегації МАГАТЕ відвідати завод зі збагачення урану в Фордо, який у наступному місяці почне свою роботу.

Однак візит, що триватиме до 31 січня, не передбачає перевірки всіх ядерних об'єктів. Інспектори зосередяться на минулих переговорах, що закінчилися безрезультатно.

Незалежні експерти прогнозують досить напружену роботу інспекторів, оскільки в них у розпорядженні всього три дні. Також висока ймовірність того, що сторони залишаться при своїх думках.

Делегацію очолив головний експерт з іранської ядерної програми Герман Накертц, який у листопаді 2011 року вказав на передбачувану військову спрямованість збагачення урану.

Іранський представник МАГАТЕ Алі Асгар Солтаніє заявив, що візит інспекторів «розвіє ворожі задуми і доведе мирний характер ядерних розробок іранської республіки».

29 січня делегацію, що прибула до Тегерану, зустріли протестом іранські студенти, які засудили ООН за намагання контролювати ядерну політику Ірану.

*МАГАТЕ — Міжнародне агентство з атомної енергії