• Чеський актор засудив геноцид у сучасному Китаї

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 1 лютого 2012 року
У Празі 30 січня відомий чеський актор Ян Потмешил, який прикутий до інвалідного візка, але досі грає в театрі та знімається в кіно, виступив проти геноциду в сучасному Китаї. Захід проходив із нагоди Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту, повідомляє телебачення NTD.
Чеський актор засудив геноцид у сучасному КитаїКіноактор, в свій час активний учасник студентських демонстрацій 1989 року за свободу і демократію Чехословацької Республіки, висловився на підтримку відомого адвоката-правозахисника Гао Чжишена,  який нині перебуває в ув'язненні в КНР. Він також виступив на захист послідовників Фалуньгун, що зазнають репресій майже 13 років з боку правлячого режиму Китаю.
Виступаючи на заході перед китайським посольством у Празі, Ян Потмешил зазначив: «Історія Гао Чжишена і нинішня ситуація з правами людини в КНР ні на секунду не залишають мене байдужим. Ми сподіваємося, що чеська та європейська еліти виступлять із закликом до звільнення Гао Чжишена і припинення репресій у Китаї мирного руху Фалуньгун».
Після оприлюднення свого відкритого листа, Потмешил разом з іншими учасниками мітингу відправився до чеського Сенату, де був організований концерт на підтримку Гао Чжишена і прихильників Фалуньгун.
Програма концертного виступу була організована за ініціативою альтистки Ітки Хоспрової, яка в липні 2011 року брала участь у презентації книги Гао Чжишена «Більш справедливий Китай». У перервах між номерами музичних виступів Ян Потмешил зачитував уривки з книги адвоката-в'язня.
«Мене дуже зворушило, коли в цьому залі зачитували уривки з книги Гао. У мене було таке відчуття, ніби мене саму катують... Подібні речі відбуваються в наші дні з невинними людьми, які тільки лише хочуть стати краще і допомагають іншим. У світі не повинно такого відбуватися. Коли ми закриваємо на це очі та дозволяємо злодіянням існувати, хіба, таким чином, ми не підтримуємо тих, хто катує невинних людей», ― зазначила Ітка Хоспрова.
На закінчення заходу учасники концерту і глядачі підписали відкритого листа Яна Потмешила.
Правозахисні організації констатують, що на сьогоднішній день послідовники Фалуньгун у Китаї складають найбільшу групу в'язнів-совісті в світі.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...