• Письменник Борис Олійник висунутий на здобуття Нобелівської премії

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Понеділок, 30 січня 2012 року
Письменника Бориса Олійника висунули на здобуття Нобелівської премії 2012 року. Офіційне представлення НАНУ направлено до шведської академії за підписом українського науковця Бориса Патона.
Письменник Борис Олійник висунутий на здобуття Нобелівської преміїЯк повідомляє «Українська літературна газета», пропозицію про висунення члена НАНУ, поета і академіка Бориса Олійника на здобуття високої нагороди в галузі літератури було висунуто в жовтні минулого року. Пропозицію озвучили на ювілейному вечорі, присвяченому 100-річчю сербського класика Іво Андрича, що є Нобелівським лауреатом. Слідом за цим ініціативна група в листопаді-грудні 2011 року провела публічне обговорення цієї пропозиції.
Джерело підкреслює, що ідея заявити про Україну, як про країну високої культури і мистецтва знайшла широку підтримку громадськості.
Полтавчанин, 76-річний Борис Олійник є автором більше 40 книг. У його збірки увійшли вірші, есе та статті, опубліковані як в Україні, так і за її межами. З липня 2010 року державний діяч очолює Комітет із Національної премії України ім. Тараса Шевченка.
Поряд із кандидатурою письменника є ще один український претендент на премію Нобеля ― екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко, яку висунула партія «Батьківщина».
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...