• Швейцарія надала США зашифровані дані 11 банків

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Середа, 1 лютого 2012 року
Міністерство фінансів Швейцарії та ряд банків країни надали вчора владі США десятки тисяч сторінок зашифрованих даних працівників 11-ти банків, які обслуговували багатих американських клієнтів. В іншому випадку, банкам загрожували б судові позови.
Швейцарія надала США зашифровані дані 11 банківКонфіденційна інформація стосувалася американських громадян, підозрюваних в ухиленні від податків. Проте дані будуть розшифровані тільки після вирішення податкового спору, повідомляє місцеве телебачення з посиланням на міністра фінансів Евелін Відмер-Шлумпф.
У числі груп, які передали зашифровані відомості про своїх клієнтів, такі великі фінансові установи як інвестиційний банк Credit Suisse (активи становлять $1,1 трлн.), корпорація Basler Kantonalbank (BKB) і один із найстаріших банків Швейцарії Julius Baer.
Переговори щодо деяких американських клієнтів 11 банків Швейцарія веде з Америкою вже близько півроку. Стосовно цих осіб США веде розслідування за фактом ухилення від податків. Після фінансової кризи принцип найбільшого швейцарського офшорного банківського центру ― найсуворіше зберігання таємниці вкладів — зазнав серйозного випробування.
Глава Американо-швейцарської торгової палати Мартін Навіль заявив, що передання зашифрованих даних було спробою уряду Швейцарської Конфедерації продемонструвати зацікавленість їхньої сторони в продовженні переговорів. Він сказав: «Ми перебуваємо в процесі переговорів, а не війни. У зв'язку з цим доводиться в індивідуальних випадках щось надавати», — пише Reuters.
Мінфін Швейцарії пояснив, що держава може передавати незашифровані банківські дані, щоб уникнути або подвійного оподаткування, або коли підозрюваний порушив швейцарські закони. Він також зазначив, що влада США зробила запит відповідно до цього договору.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...