• Шоумени Мочанов та Фоменко боротимуться проти ксенофобії

  • Вівторок, 31 січня 2012 року

Сергій Фоменко, лідер музичної групи «Мандри», та Олексій Мочанов, музикант і автогонщик, стануть обличчями соціальної реклами «Відчуй культурне розмаїття!» в інформаційній кампанії проти ксенофобії в Україні. Про це в Києві 30 січня повідомили представники Міжнародної організації з міграції (МОМ) та Американської асоціації юристів (ААЮ).«Проблема глибше, ніж расове питання, це проблема несприйняття „іншого“», — каже лідер групи «Мандри».

На його думку, питання «страху перед іншим» (греч. «ксенофобія») торкається, передусім, загальнолюдських цінностей. «Є в Україні прояви ксенофобії і до українців. Неважливо, до кого проявляється ксенофобія: до українців, до росіян, до чорних, до білих, до червоних чи до жовтих. Проблема в „печерності свідомості“ — нелюбові до „іншого“. Нелюбов до „іншого“, нерозуміння „іншого“ і страх перед „іншим“ породжує ксенофобію в різних формах. Це питання загальнолюдське», — вважає співак.

На думку Олексія Мочанова, ставлення до національних меншин закладається, в основному, в сім’ї. «Не впевнений, що проблема ксенофобії вирішиться юристами, це питання сім’ї, — каже він. — Як ставляться до представників інших рас і національностей удома, з таким наповненням голови дитина і вийде в світ».

«Ксенофобія, нетерпимість і дискримінація базуються на побоюваннях та незнанні „іншого“, чи то релігія чи то раса. А найкращий шлях боротьби з незнанням — це освіта», — відзначає представник Американської асоціації юристів Майкл Лекнер. «Ми повинні поважати один одного і вітати наші відмінності», — додає він.

За словами Лекнера, проект розрахований на студентську молодь, яка визначатиме майбутнє України.

Як повідомила фахівець із протидії ксенофобії представництва МОМ Яна Салахова, інформаційна кампанія охопить Київ, Дніпропетровськ, Одесу, Харків та Сімферополь. Вибір міст зумовлений тим, що саме в них виявлено найбільше проявів расової дискримінації.

Проект включить у себе проведення дискусій серед студентів у неформальній обстанові на теми терпимості, міжкультурного обміну та неприпустимості дискримінації. Також у рамках проекту на кількох українських телеканалах транслюватимуть соціальну рекламу, присвячену попередженню расизму та ксенофобії з шоуменами Сергієм Фоменко та Олексієм Мочановим у головних ролях, кажуть організатори.

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...