• Факельна хода «Свободи» закінчилась затриманням активістів «Антифа»

  • Аліна Варфоломєєва | Велика Епоха
    Понеділок, 30 січня 2012 року

Щоб вшанувати пам’ять загиблих під Крутами 300 студентів, які зустріли 4-тисячну більшовицьку армію, активісти всеукраїнського об’єднання «Свобода» влаштували 29 січня, через 94 роки після трагедії, факельну ходу.

Активісти руху пройшли від Майдану Незалежності до станції метро «Арсенальна», вигукуючи гасла «Слава Україні! Героям слава!», «Слава Героям Крут!», «Банду геть!» та інші, і закликали до революції проти діючої влади.

Точну кількість учасників ходи голова київських «свободівців» Андрій Іллєнко кореспонденту Великої Епохи не назвав: «Зараз уже достатньо багато людей. Ще під’їдуть ті люди, які сьогодні брали участь в заходах у Чернігівській області…». За приблизними підрахунками керівників організації, людей зібралось із півтисячі.

На мітингу після факельної ходи критикували і Кабінет Міністрів, і Верховну Раду, і Адміністрацію Президента як «штаби по знищенню України». Андрій Іллєнко у своєму виступі заявив, що політика, яку веде влада — антиукраїнська і державоруйнівна — і закликав до боротьби. «Нині ніхто, крім націоналістів, не може виводити на вулиці Києва великі непроплачені вуличні мітинги, де домінує молодь, котра виховується на прикладі національних героїв, яка готова до боротьби за свою націю», — сказав він. Більшу частину мітингувальників дійсно становили молоді люди, рідше зустрічались люди старшого віку і жінки.

«Свободівці» висловили повагу хлопцям, які загинули у бою під Крутами і відзначили, що юнаки йшли на бій свідомо, знаючи, на що вони йдуть. Героями назвали члени об’єднання «Свобода» і Січових Стрільців, які в той же день, 29 січня 1918 року, придушили повстання більшовиків на заводі «Арсенал».

Пам’ять жертв цього червоного повстання на кілька годин раніше на тому ж місці вшанували члени лівих організацій, і серед них — «Антифа». Молоді люди з цього руху також з’явились на мітингу «свободівців». Втім, передбачуваного конфлікту не вийшло: керівники «Свободи» закликали своїх людей не реагувати на провокації, а активістів «Антифа» менш ніж за хвилину оточили бійці «Беркуту».

Мітингувальників та їхніх опонентів розділили кілька рядів міліціонерів. І в той час, коли «антифашистів» по одному обшукували і заштовхували в автозак, «свободівці» закінчили мітинг виконанням державного гімну і почали розходитись.

Заходи, присвячені пам’яті загиблих під Крутами, пройшли сьогодні по всій Україні: в Луцьку, Львові, Ніжині, Харкові, Тернополі, Донецькій, Чернігівській, Запорізькій та деяких інших областях.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...