• Японський десерт моті приготували на честь 20-ї річниці дипломатичних відносин з Україною

  • Оксана Позднякова | Велика Епоха
    Неділя, 29 січня 2012 року
Сьогодні в Японському культурному центрі на території Київського політехнічного інституту японці готували новорічний десерт — рисові кульки мотіцкі або моті. Саме так вони вирішили відзначити 20-у річницю українсько-японських дипломатичних відносин.

Річниця свята припала на 26 січня, але його перенесли на неділю, щоб діти мали змогу відвідати святкування.

Рис — найголовніша страва для японців. Тому, щоб наступний рік приніс хороший урожай, японці напередодні й на саме свято Нового року готують рисові кульки моті, які є підношенням богам. 

Новорічні моті називаються «кагамі-моті» і відрізняються від простих тим, що два моті кладуть одне на одне, а зверху цієї «споруди» викладають невеликий мандарин. Кругла форма кагамі-моті символізує дзеркало. А в давні часи вірили, що в дзеркалі живе бог, тому моті у Новому році повинні принести щастя в дім.

«Ми вважаємо, якщо їсти моті, то духи бога відроджують і підтримують енергію нашого життя. На ці свята ми запрошуємо сусідів та родичів. Традиційно моті приготовляли у дворі, але з 70-х років ми живемо у квартирах і не маємо змоги готувати на вулиці» — сказав Надзвичайний та Повноважний посол Японії в Україні Саката Тоічі.

Раніше моті куштували тільки напередодні й на святкуванні Нового року, це нагадує нашу кутю на Різдво. Але зараз їх готують не тільки на новорічні свята, проте все ж моті відносять до святкових страв.

Люб’язні японці навчили кореспондента Великої Епохи, як готувати цей традиційний десерт країни «Східного сонця»:

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...