ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Над Краматорськом засяяли світлові стовпи

Велика Епоха
У цю морозну ніч над Краматорськом любителі нічного неба спостерігали незвичне явище ― різнокольорові вертикальні світлові стовпи різної товщини, які спрямовувалися в небосхил прямо від землі.

Це природне явище з вражаючими «спецефектами» спостерігалося як у «Соцмісті», так і в «Старому місті» машинобудівного регіону в Донецькій області.

Очевидці відзначають, що світлові стовпи виходили не від ліхтарів, як це може здатися при перегляді фотографій. Всі вони були природного походження, і до того ж у них щось рухалося.

«Мій син-опівнічник розбудив мене сьогодні о 4 ранку, і ми разом спостерігали це диво. Найяскравіші стовпи були в районі Краматорської ТЕЦ і Білянської балки. Над теплоелектроцентраллю ― білий, а над балкою ― рожевий. І до того ж у них щось снувало вгору-вниз. Над корпусами Донецької державної академії насичено світився товстий зелений стовп, схожий на північне сяйво, яке я спостерігала в Якутії взимку. А в «Старому місті» в небосхил, усіяний яскравими зірками, спрямовувався цілий ліс стовпів», ― поділилася побаченим із Великою Епохою краматорчанка Світлана Вороніна.

Вона порівняла це явище з «інопланетним десантом» і була в захопленні від побаченого. «Було так красиво, ― каже вона. ― Дух захоплювало, і мурашки йшли по шкірі. Я в захваті від того, який же чудовий наш світ». О 5:30 стовпи вже ледве-ледве проглядалися, додала вона.

Правда, вони не зняли побаченого на камеру, але над Краматорськом такий феномен з'являється не вперше.

Нижче подібні спостереження світлових стовпів з різних куточків світу:

#img_gallery#
Вчені ж відзначають, що світлові стовпи виникають за сильних морозів (до 20ºС і вище). У повітрі утворюються плоскі шестикутні або стовпоподібні крижані кристали, що й відображають світло від Сонця чи місяця у верхніх шарах атмосфери.

Також відзначимо, вчора ІЗМІРАН ― Центр прогнозів космічної погоди Інституту земного магнетизму — попередив про появу магнітних бурь на Землі, які протримаються два дні. Сейсмічна активність спровокована викидом плазми на Сонці, що стався вчора. Геомагнітний імпульс із значенням 5Kp, який вважається бурею, був зафіксований майже на всіх магнітних обсерваторіях планети, зазначив керівник ІЗМІРАН Сергій Гайдаш, повідомляє РИА Новости.