• Влада Китаю завадила Меркель зустрітися з китайською опозицією в КНР

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    П'ятниця, 3 лютого 2012 року

Зустрічі китайських опозиціонерів в місті Гуанчжоу з канцлером Німеччини Ангели Меркель під час її триденного візиту до КНР не відбулися.

В останній момент редакція найбільшої опозиційної газети «Наньфан чжоумо» скасувала зустріч, призначену на 4 лютого, через тиск влади з Пекіна і місцевого регіону, мотивовані «забезпеченням соціальної стабільності в країні», повідомляє dpa.

Китайські спецслужби також завадили зустрічі з Меркель відомому китайському адвокату-правозахиснику Мо Шаопіну, який представляв інтереси лауреата Нобелівської премії миру Лю Сяобо та адвоката-правозахисника Гао Чжішена, що виступив на захист забороненого в Китаї руху Фалуньгун.

Як сказав Шаопін, в день прибуття канцлера в Пекін, поліція на 3 години заблокувала адвоката у власному офісі та не пустила його на зустріч у німецьке посольство.

  Раніше, 30 січня посольство Німеччини в Китаї направило Мо Шаопіну запрошення. Ангела Меркель хотіла обговорити з китайським адвокатом питання порушення прав людини в Китаї, проблеми правосуддя та складності роботи адвокатів в країні.  

Сьогодні, після переговорів з главою КНР Ху Цзіньтао Ангела Меркель вилетіла з Пекіна в Гуанчжоу, де прийняла участь у німецько-китайському економічному форумі. Супроводжував високих німецьких гостей прем'єр-міністр Китаю Вень Цзябао.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...