• На півночі Криму німці побудують дві вітроелектростанції

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Понеділок, 6 лютого 2012 року
На території Джанкойського та Красноперекопського районів Криму німецька компанія «WKN AG» побудує дві вітряні електростанції (ВЕС) загальною потужністю 400 МВт, з інвестуванням коштів $1 млрд.
На півночі Криму німці побудують дві вітроелектростанціїЦей проект німецька компанія представила 1 лютого на зустрічі з заступником голови Ради міністрів Криму Азізом Абдуллаєвим, а також Красноперекопською та Джанкойською райдержадміністрацією, повідомляє прес-центр Ради міністрів Криму.
Сторони обговорили всі питання з будівництва електростанцій та виробництва енергії вітру і тепер мають намір підписати договір співпраці.
Крім дослідницької галузі альтернативної енергетики, проект також включає проектування, розробку, будівництво «під ключ» та експлуатацію ВЕС.
«Реалізація проекту з використання енергії вітру дозволить гарантувати поставки електроенергії з передбачуваною ціною сировини і реалістичною вартістю генерування енергії, виключити викид парникових газів, створити нові робочі місця, сприяти розвитку соціальної інфраструктури», ― зазначив Азіз Абдуллаєв.
У 2010 році в Криму на будівництво ВЕС було освоєно понад 130 млн євро. В цілому ж на реалізацію 15-ти проектів у вітроенергетиці передбачалося понад 7 млрд євро за рахунок приватних інвестицій.
Раніше директор Інституту міського цивільного проектування Євген Лішанський зазначав Building.ua, що вітроенергетика не так вже нешкідлива. «В районі установки величезних вітряків спостерігаються ультраколивання, які знищують все живе навколо. Більш того, ці вітроагрегати подають електрику в систему енергопостачання. У той же час існує необхідність встановлювати дорогі ємні акумулятори, оскільки вітер сьогодні є, а завтра його немає. Або вироблена енергія буде йти до системи енергопостачання», ― зазначив експерт.
Сьогодні в Криму функціонують 4 підприємства вітроенергетики: «Воденергоремналадка» (потужністю 26 МВт), Донузлавська ВЕС (18,7 МВт), Східно-Кримська ВЕС і Тарханкутська ВЕС (15,9 МВт). Загалом ці підприємства мають 522 вітроагрегати потужністю 59 МВт.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...