• На Харківщині заради вугілля знесуть ціле село

  • Ганна Жаворонкова | Велика Епоха
    Вівторок, 6 березня 2012 року

Всі 230 жителів села Нова Дмитрівка Барвінківського району в Харківській області будуть переселені, оскільки село розташоване прямо над покладами бурого вугілля, яке планують добувати найближчим часом.

«При переселенні людей будуть дотримані всі необхідні соціальні умови», ― заявив директор підприємства «Барвінок 3+» Юрій Оршанський на засіданні Ради директорів та іноземних інвесторів у Харкові 5 березня, повідомляє «STATUS QUO».

Він зазначив, що буре вугілля видобуватимуть щілинним відкритим способом. Котлован по родовищу буде пересуватися в міру видобутку «бурого золота».

Після початку гірських розробок, планується за 2 роки отримати перші тонни вугілля, після чого щорічно видобувати до 3 млн тонн бурого вугілля, а з нього вже отримувати близько 1 млн кубічних метрів газу.

Очікується, що цієї кількості палива повинно вистачити для виробництва 900 тисяч тонн губчастого заліза на рік. Окупиться же цей проект за 6,5 років.

Обсяг іноземних інвестицій від «Hydrogen Power Ноlding» в проект «Барвінок 3+» становитиме на першому етапі €245 млн. Тут швейцарська компанія планує виробляти моторне паливо з бурого вугілля.

Підписатися:

Коментарі