ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Саксонії обурені відкриттям магазину «Брейвік»

Велика Епоха
Німці зажадали закрити магазин «Brevik», що відкрився в Хемниці (Саксонії), оскільки ця назва співзвучна із прізвищем норвезького терориста Андерса Берінга Брейвіка, пише Welt.

Магазин Brevik. Фото с endstation-rechts.de
Магазин Brevik. Фото с endstation-rechts.de
Прес-секретар місцевої міськадміністрації заявила, що існування в Хемниці магазину з такою назвою навіть не підлягає обговоренню. Влада готова вдатися до будь-яких заходів, щоб у терміновому порядку закрити цей торговий салон одягу марки «Thor Steinar» ― популярної серед неонацистів.

Орендодавець заявив Freie Presse, що коли він побачив вивіску цього магазину, у нього виступив холодний піт. Він сказав, що не став би укладати з орендарем договір про оренду, якби заздалегідь знав назву цього магазину.

Тепер, 7 березня, біля будівлі магазину очікується цивільний протест, з вимогою закрити цю торгову лавку, що відкрилася 1 березня.

У компанії ж «Thor Steinar» не бачать нічого страшного у назві філії «Brevik». Вони заявили, що всі їхні магазини названі на честь громади в Норвегії. Компанія згадала той факт, що на південний схід від Осло є невелике селище під назвою Brevik, в якому проживає 2700 норвежців. На честь нього вони й назвали свій черговий магазин.

Нагадаємо, норвежець Андерс Брейвік набув сумної слави через те, що 22 липня 2011 року здійснив подвійний теракт у столиці Норвегії Осло. В результаті в той день загинуло 77 чоловік. У квітні 2012 року по цій справі почнуться судові слухання.