• Україна заборонила імпорт свинини і молока з Білорусі

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 1 березня 2012 року
Київ призупинив ввезення молочної продукції та свинини з Білорусі у зв'язку з виявленням у них високого вміста залишків ветеринарних препаратів, а також через загрозу розповсюдження африканської чуми у свиней, повідомляє прес-центр Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України.
Україна заборонила імпорт свинини і молока з БілорусіІмпорт продукції був припинений 29 лютого ― до з'ясування обставин. Держветслужба України пояснює цю заборону «складною епізоотичною ситуацією» в прикордонних областях Білорусі та Росії. Іншою причиною є відсутність прикордонного та ветеринарного контролю на російсько-білоруському кордоні.
У Гродненській області в селі Незнаново Міністерство сільського господарства Білорусі 16 лютого вилучило і спалило в приватних господарствах громадян усе поголів'я свиней. Ці дії влада назвала «навчаннями по боротьбі з африканською чумою», говориться в повідомленні ветеринарної служби. Поруч же з Незнаново розташований свинарський комплекс, який експортує м'ясо до Росії.
Раніше, на початку січня, у зв'язку зі спалахом епідемії африканської чуми у свиней, режим надзвичайної ситуації був введений у Тімашевському районі Кубані. Після цього українські ветеринари й оголосили про можливу загрозу розповсюдження захворювання на українську територію з Росії.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...