• Сирійському президенту пропонують політичний притулок

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Вівторок, 28 лютого 2012 року
Чинному президенту Сирії Башару Асаду і його родичам Туніс готовий надати політичний притулок у разі необхідності, повідомляє The Daily Star.
Як вважає президент Тунісу Монсеф Мазрукі, надання міжнародного імунітету Башару Асаду і його членам родини може стати частиною угоди з урегулювання сирійської кризи. Хоча сам президент Сирії не одноразово заявляв, що залишати країну не має наміру і залишиться при владі до кінця поточного терміну.
Раніше в Білому Домі США заявляли, що Асада готовий прийняти у себе цілий ряд арабських країн.
Ці пропозиції були породжені тим, що 2 жовтня 2011 року сирійські опозиціонери сформували в Стамбулі Національну раду для повалення режиму Башара Асада. Проте останній заявив, що здобуде перемогу над змовою. У той же час, ряд іноземних держав також зажадав відставки сирійського президента, щоб зупинити внутрішньополітичну кризу і покласти край кровопролиттю в країні.
Два дні тому, 26 лютого 2012 року, в Сирії пройшов референдум щодо зміни Конституції. За її новий проект проголосувало 89,4% сирійців. Новий основний закон передбачає скасування положення про керівну роль партії Баас, яка правила з 1963 року, і введення багатопартійної системи.
Нагадаємо, Асад був обраний главою держави в 2007 році. Попередній же президент Тунісу Зін ель-Абідін бен Алі був змушений покинути свою країну в січні 2011 року і влаштуватися в Саудівській Аравії. На батьківщині його заочно визнали винним у корупції і застосуванні тортур проти власних громадян.
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...