• США і Європа розкритикували Україну за вирок Луценку

  • Марія Литвинова | Велика Епоха
    Вівторок, 28 лютого 2012 року
США і Європа висловили розчарування і незгоду з приводу обвинувального вироку екс-міністру внутрішніх справ України Юрію Луценку.

Канада вважає, що вирок Луценку, який вчора виніс Печерський суд міста Києва, йде «в розріз з демократичними устремліннями українців» і підриває в Україні «інститути демократичного суспільства». Про це заявив міністр закордонних справ північноамериканської держави Джон Берд.

Вашингтон, в особі спікера Держдепартаменту США Вікторії Нуланд, закликає уряд України звільнити екс-міністра МВС та інших політв'язнів.

Великобританія у зв'язку з вироком Луценку засумнівалася у налаштованості української влади на інтеграцію з ЄС. Британський міністр у справах Європи Девід Лідінгтон заявив, що вирок екс-міністру МВС є політично мотивованим і не узгоджується з європейськими принципами демократії, прозорості та справедливого суду. Лондон також висловив надію на проведення чесних і вільних виборів до Верховної Ради у жовтні 2012 року — за участю опозиції.

Швеція поставила під сумнів незалежність українського суду. «Це рішення доводить, що правова система в Україні використовується в цілях криміналізації того, що, по суті, є політичною діяльністю», — заявив міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт.

Те, що українська судова система не вільна від політичного тиску, відзначає і міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.

Нагадаємо, вчора Юрій Луценко був засуджений до 4 років ув'язнення з конфіскацією майна. Екс-міністра засудили за зловживання посадовими повноваженнями, розкрадання держмайна та сприяння своєму водієві в отриманні житла. Як заявив учора журналістам прокурор Віктор Клименко, вирок колишньому голові МВС «послужить ефективним уроком для тих чиновників, хто намагається використовувати бюджетні гроші у своїх цілях».

Підписатися:

Коментарі