• Росія допоможе Заходу вирішити сирійський конфлікт

  • Володимир Петров | Велика Епоха
    П'ятниця, 24 лютого 2012 року

Влада Росії підтвердила свою готовність допомагати західним країнам і міжнародним організаціям у припиненні кровопролиття в Сирії, яке почалося минулої весни.

«Виходимо з того, що така взаємодія має бути збалансованою і об'єктивною», — йдеться в заяві міністерства закордонних справ Росії.

Проте Москва вказує, що Захід і Ліга арабських держав (ЛАД) не повинні нав'язувати сирійцям «рецепти ззовні» і застосовувати військове втручання.

Росія і Китай, що володіють правом вето, двічі блокували резолюцію Ради Безпеки ООН щодо ситуації в Сирії, оскільки не хотіли повалення сирійського режиму.

Між тим, у п'ятницю у звільненому від диктаторства Тунісі пройшла конференція держав «Друзів Сирії», яка скликана після того, як Генеральна Асамблея ООН минулого тижня прийняла резолюцію ЛАГ. Росія і Китай відмовилися брати участь у цій зустрічі.

Держсекретар США Гіларі Клінтон раніше заявила, що ця конференція повинна досягти прогресу за трьома напрямками: надання гуманітарної допомоги, посилення тиску на сирійський режим і підготовка до перехідного періоду.

За даними ООН, з березня минулого року жертвами насильства в Сирії стало понад 5000 осіб. З лютого в місті Хомсі, яке сірійські силовики обстрілювали важкою артилерією, кількість жертв становила близько 373 осіб, заявляє міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...