• Кавказ: На президента Абхазії здійснено шостий замах

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Середа, 22 лютого 2012 року

Сьогодні вранці було здійснено шостий замах на життя президента Абхазії Олександра Анкваба. Сам голова республіки не постраждав, але були поранені троє його охоронців, один з яких помер.

Невідомі почали обстріл автомобіля Анкваба після того, як на автотрасі Гудаута-Сухумі, по якій слідував кортеж президента, спрацював потужний вибуховий пристрій. Співробітники охорони відкрили у відповідь вогонь. Водієві президента вдалося проскочити відрізок обстрілу, але снаряд з гранатомету потрапив в автомобіль, що супроводжував їх. Троє охоронців отримали важкі поранення. Один з них помер по дорозі в лікарню.

Всі силові структури Абхазії були переведені в бойову готовність. По всій території автономної республіки на постах ДАІ була оголошена операція з «перехоплення». На місці інциденту працювали експерти і поліція, повідомляє абхазьке МВС.

У Гудауті та Сухумі на підтримку президента країни пройшли мітинги. Дмитро Медведєв також підтримав свого колегу в телефонній розмові й запропонував йому допомогу в розслідуванні замаху.

Раніше на Олександра Анкваба робили замах в лютому і квітні 2005 року, в червні і липні 2007 року і в 2010 році. У 2007-му він був контужений і отримав кілька осколкових поранень у спину. У 2010-му ― був поранений пострілом з гранатомету. Жодне з замахів не було розкрито, незважаючи на те, що для такої маленької республіки ― в 240 тисяч жителів ― це справа кількох днів, як зазначив співголова Російського конгресу народів Кавказу Тарас Шамба.

В Абхазії Анкваб має репутацію не тільки «жорсткого політика» та «поборника законності», а й «безкомпромісного борця з корупцією», як зазначають ЗМІ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...