• Парламент захищає виробників від зовнішньої дискримінації

  • Володимир Петров | Велика Епоха
    П'ятниця, 24 лютого 2012 року
Український парламент учора прийняв законопроект, захистивши національних виробників від «дискримінації або недружніх дій» з боку іноземних держав і митних союзів.
Депутати внесли зміни до законів про зовнішньоекономічну діяльність та про загальний митний тариф.
Україна тепер може встановлювати квоти, повне або часткове ембарго на торгівлю, позбавляти режиму найбільшого сприяння або пільгового спеціального режиму, а також уводити спеціальні мита і ліцензування.
Ці зміни були прийняті тоді, коли між Україною і Росією розгорівся «сирний конфлікт», в якому Москва на початку лютого заборонила імпорт трьох видів українських сирів через невідповідність російським стандартам якості.
У свою чергу, парламентарій Юрій Кармазін зазначив, що профільний комітет не прийняв уточнюючі поправки, складені як опозицією, так і головним науково-експертним управлінням, яке відзначило, що цей законопроект порушує Конституцію.
Регіонал Олексій Плотніков, член комітету з питань економічної політики, сказав, що немає гарантії, що українська влада застосує санкції проти «тих, хто робить спробу зробити нам погано, зокрема і щодо сиру».
«Ми прийняли закон абсолютно не проти Росії, він не антиросійський. Ми його прийняли не тому, що у нас виникають проблеми з Росією. Але, в принципі, ми можемо його застосувати у випадку з сиром», — цитує слова Плотнікова російське агентство «Новий регіон».
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...